Zlo v každém znás

21. června 2018 v 15:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
Co je dobro a co zlo? Kdo určuje, co je zlé a co dobré?
Všichni odpoví vy sami si to určujete, ale není to, tak úplně pravda... Vaši rodiče vás, už od malinka učí, co je špatné a co dobré. Říkali vám ,,ty-ty-ty", když jste něco provedli... To oni vás učí, co je špatné a co ne. Oni vám dají základy, ale vy už ty základy rozšiřujete. Takže ano, říkám, že za to rodiče z jedné části mohou z druhé ne. Asi do 15ti let nás ovlivňují nejvíce, pak už jedeme na sebe. A rodiče za nás opravdu nemohou.
Ale teď se nechci bavit o zlu, jako takovém. O dobru a zlu, jako v pohádkách, kde drak je zlo princ dobro. Chci se bavit o našem vnitřním zlu.
Ať si to připustíte nebo ne, všichni v sobě máme kousek zla. Všichni. My, ale můžeme zůstát na trošce zla nebo to zlo v sobě můžeme nechat přerůst, kdy už bude zlo a jenom zlo.
Každý asi známe pocit, kdy je toho na nás moc. To se probouzí zlo v nás. Jsme totiž bezradní a nevíme co dělat. Naše tělo se to snaží vypudit vztekem nebo smutkem. Někteří lidé v těchto chvílích sahají po sebepoškozování. Ano v tu chvíli vám to pomůže, ale pak se to na vás valí. Vaši blízcí se o vás začínají bát a vy se bojíte, že je zklamete ještě víc. => Víc věcí na vás. => Opětovné ublížení si. Může vám to přerůst přes hlavu a budete se v tom topit. Jestli máte nějaký problém rozhodně se mi nebojte napsat (ig: luca_tabornice) nebo zavolat na nějakou linku. Je to anonimní a může vám to pomoci. Nejlepší by, ale bylo kdyby jste se svěřili někomu dospělému. Někomu komu věříte nejvíc. Mohou to být rodiče, ale také třeba učitel, trenér, prostě kdokoliv. Hlavně se mu svěřte.

Je spousta věcí co se děje, když jsme naštvaní, já se ovšem zaměřila na tuhle.
Jaký je váš názor na sebepoškozování?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Charlie Charlie | E-mail | Web | 27. června 2018 v 22:14 | Reagovat

Sebepoškozování je v dnešní době docela problém. Spousta lidí se neumí vyrovnat se svými pocity a pak sahají po žiletce/mlátí hlavou do zdi atd. Je tak snadný s tím začít a tak děsně těžký přestat. Souhlasím, že by se nikdo neměl bát říct o pomoc. Sice se možná bude stydět, bát, ale málokdo se s tím zvládne poprat sám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama