Červen 2018

Zlo v každém znás

21. června 2018 v 15:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
Co je dobro a co zlo? Kdo určuje, co je zlé a co dobré?
Všichni odpoví vy sami si to určujete, ale není to, tak úplně pravda... Vaši rodiče vás, už od malinka učí, co je špatné a co dobré. Říkali vám ,,ty-ty-ty", když jste něco provedli... To oni vás učí, co je špatné a co ne. Oni vám dají základy, ale vy už ty základy rozšiřujete. Takže ano, říkám, že za to rodiče z jedné části mohou z druhé ne. Asi do 15ti let nás ovlivňují nejvíce, pak už jedeme na sebe. A rodiče za nás opravdu nemohou.
Ale teď se nechci bavit o zlu, jako takovém. O dobru a zlu, jako v pohádkách, kde drak je zlo princ dobro. Chci se bavit o našem vnitřním zlu.
Ať si to připustíte nebo ne, všichni v sobě máme kousek zla. Všichni. My, ale můžeme zůstát na trošce zla nebo to zlo v sobě můžeme nechat přerůst, kdy už bude zlo a jenom zlo.
Každý asi známe pocit, kdy je toho na nás moc. To se probouzí zlo v nás. Jsme totiž bezradní a nevíme co dělat. Naše tělo se to snaží vypudit vztekem nebo smutkem. Někteří lidé v těchto chvílích sahají po sebepoškozování. Ano v tu chvíli vám to pomůže, ale pak se to na vás valí. Vaši blízcí se o vás začínají bát a vy se bojíte, že je zklamete ještě víc. => Víc věcí na vás. => Opětovné ublížení si. Může vám to přerůst přes hlavu a budete se v tom topit. Jestli máte nějaký problém rozhodně se mi nebojte napsat (ig: luca_tabornice) nebo zavolat na nějakou linku. Je to anonimní a může vám to pomoci. Nejlepší by, ale bylo kdyby jste se svěřili někomu dospělému. Někomu komu věříte nejvíc. Mohou to být rodiče, ale také třeba učitel, trenér, prostě kdokoliv. Hlavně se mu svěřte.

Je spousta věcí co se děje, když jsme naštvaní, já se ovšem zaměřila na tuhle.
Jaký je váš názor na sebepoškozování?Jak jsem se dostala k divadlu

14. června 2018 v 15:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
Podle mých článků asi vypadá, že do divadla v Kladně chodím hodně dlouho, když to tak znám. Ale... Ona to pravda není. Takhle hodně jsem do divadla začala chodit teprve tento školní rok. Na Kladně jsou 2 ,,hlavní" divadla. Městské a Lampion. Lampion je pro malé děti a mladší školní věk. Jsou tam hezké hry, že se pobaví i rodiče. Ale pro starší (nejde o to, že by to bylo nevhodné, ale jde o pochopení hry) je tu Městské divadlo Kladno (MDK).
Když jsem byla malá chodila jsem s mámou a babičkou do Lampionu a milovala jsem to. Když přišel čas, že by mě spíš bavilo MDK zavřelo se a hrálo se jen v Lampionu, sice hry co by se hrály v MDK, ale mě to nepřitahovalo. Asi po 6ti letech rekonstrukce bylo hotovo a otevřelo se. Divadlo je v současnosti opravdu nádherné. Jak zevnitř, tak i z venku. Vypadá úžasně. Byla jsem na konci minulého školního roku na premiéře hry ,,Mnoho povyku pro nic" a strašně se mi to líbilo, takže jsme si s mámou řekly, že tento rok si koupíme předplatné. Byl to úžasný nápad. Každý měsíc jsme alespoň jednou šly do divadla. Poslední 2 měsíce jsem byla každý měsíc asi 4x. Po pravdě nevím, co budu o prázdniny dělat, MDK mi bude moc chybět. Předemnou jsou myslím ještě 4 hry a dionýsie. Na dyonýsiích jsem teda byla i minulý rok a bylo to ůžasné. Ti herci jsou moc šikovní. Jen koukáte s otevřenou pusou. Dionýsie jsou vždy na konci školního roku, jako uzavření divadelní sezony, protže divadlo o prázdninách nehraje.

Takže pokud nevíte co dělat, zajeďte si do divadla v Kladně, je úžasné!
Sama doporučuji Neúplní a Mnoho povyku pro nic. Ostatní hry jsou také úžasné, to bez diskuze, ale tyto hry jsou moje nejoblíbenější.Recenze na hru: Stop the zombie

7. června 2018 v 21:44 | Nenormální Lůca |  Milý deníčku...
Tento článek je asi 2 roky starý. Tak můžete porovnat moje články dnes a dřive. :)

Hra Stop the zombie-Zastavte zombie. Je jiná v tom, že hrajete za nemrtvého. Snažíte se zachránit svojí vyvolenou. Nejde to však jak po másle, jdou vám po krku policisté, vědci,vydláci a atd. Nikdo z nich netuší, že za několik momentů budou po mozkách hladovět, jako vy. Prostředí se různě střídá např. Velkoobchod, policejní stanice, přehrada a né jen to. Váš nemrtví má několik schopností, které získává postupem času např. Prdy ktéré lidi omámí, střeva které jsou jako grnáty, ruku kterou ovládáte.To však není vše.
Rozhodně doporučuji zahrát. Ale je tu jeden háček zahrajete si to poze na windows vista.

Hodnocení: 100%