Květen 2018

Den otevřených dveří divadla v Kladně

31. května 2018 v 15:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Divadelní hry
26.5. 2018
Dnes byl den otevřených dveří v divadle Kladno. Byl zajímavý program. V divadelní kavárně měli herci (vždy po jednom) svůj program. Já, máma a teta jsme tam byly první a nějakou dobu jediné.
První vystupovala Barbora Janatková, která byla opravdu moc sympatická. Měla úžasný vypravovací, taneční a zpívající program.
Druhý byl Viktor Zavadil. Vyprávěl nám o Petrolejových lampách a ukazoval, jak by měl hrát svoji roli. Bylo to opravdu vtipné. Zjistila jsem, že nejsem sama, komu nejde pořádně vyslovit slovo ,,Petrolejové lampy". Poradil mi, ať to říkám takhle: ,,Petr-olejové lampy. Také četl poezii, která se mu líbí. Dokonce i zpíval (má opravdu úžasný hlas).
Poté byla znovu Barbora s trochu jiným programem. Bylo vidět, že už je trochu více v klidu.
Po Barboře byl znovu Viktor, který měl, také trochu jiný program. Součástí programu byla také píseň, kterou zpíval na Dionýsiích 2017.

Po nějakém Časem, byla komentovaná prohlídka celého divadla, na kterou jsem šla s tetou. Byla to moc zajímavá prohlídka.

Dohormady jsme byly v divadle 6 hodin. Moc jsem si tento den užila. Budu na něj hodně dlouho vzpomínat s úsměvem na tváři. Z mnoha důvodů.


Setkání přátel z Bubnu

25. května 2018 v 8:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
18.5.
Vypravování
Setkání přátel z Bubnu
V pátek jsem měla sraz s kamarády, které znám z tábora Buben.Tento tábor je umělecky založený. Je hodně rodinný, protože je nás tam málo. Sraz byl v 17:00 v základně Labyrint v Libušíně. Obvykle nás tam bývá více holek než kluků, jinak to nebylo ani teď.
Když jsem přijela, se všemi jsem se objala, protože jsem je dlouho neviděla a moc mi chyběli. Někteří míň, někteří víc. Se všemi, kromě pár mladších holek jsem se znala, jenže s malými holkami se moc nebavím, pokud nehrajeme nějakou společnou hru nebo s něčím nepotřebují pomoci. Ale byl tam i nový vedoucí Lukáš, kterého ostatní znali, jenže já zrovna ten rok na tábor nejela, takže jsem ho neznala. A protože jsem moc "šikovná" na první dojem, samozřejmě se mi nepovedl. Ale, tak co... Nemohu vycházet s každým. Hodně jsem se tedy bavila s ostaními, hráli jsme vybíjenou, hru jménem ,,Hutututu" a mnoho dalších. Na tomto setkání jsme se spíš bavili o novinkách, hráli pohybové hry, než vyráběli. Ale na vyrábění také došlo, vyráběli jsme placky. Moje kamarádka Mája mi upletla krásné copánky, což byla také výroba.
Když, už jsem se tam konečně uvolnila i před těmi cizími lidmi, začala jsem se konečně chovat líp. S novým vedoucím jsem začala vycházet a když přijel další vedoucí Jirka, kterého už jsem znala, byla to legrace.
Večer moje kamarádka Áďa musela udělat 300 placek, a protože jsme jí nemohli pomoci fyzicky, alespoň jsme jí pomáhali psychicky. Povídali jsme si o všem možném i nemožném. Vedoucí Lukáš a Jirka si ze mě a z Máji dělali srandu, že jsme malé, a že už máme spát. Všichni včetně Ádi jsme se za tu noc hodně nasmáli.
Mám od tamtud mnoho zážitků, které ani nemá cenu vyprávět, protože by je stejně nikdo nepochopil.
Derniéra: Poručík z Inishmoru

25. května 2018 v 7:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Divadelní hry
10.5. 2018
Výpisky
Derniéra: Poručík z Inishmoru
Vysvětlivka
- odrážka
*pododrážka
+podpododrážka


-Táta hlídá svému synovi koucoura Prcíka Tomeše
-Jednou mu jeho soused Davey přinese Prcíka Tomeše, že ho někdo přejel
 • *Táta si myslí, že ho přejel Davey
-Táta se snaží, aby nerozčílil syna
 • *Jeho syn Padraic je nadšený terorista
  • +Každý se ho bojí
 • *Svého kocoura miluje víc než koholi jiného
-Bohužel jeho syn, vybuchne i přes to, že mu táta řekl, že jenom nejí
 • *Jeho plán s Daveym je takový, že budou po malých kouscích dávkovat jeho smrt
-Padraic přeruší týrání drogového dealera a jede za Prcíkem Tomešem, aby mu pomohl
-Mezi tím se jeho táta a Devey snaží přebarvit kocoura Daveyovi sestry na černo, aby vypadal, jako Prcík Tomeš
-V dalším obraze vidíme partu teroristů, kteří se chtějí Padraicovi pomstít a kočku opravdu zabili oni
 • *Snažili se vylákat Padraica domů
-Padraic se vrací domů
 • *Při návratu na něj čeká Dayveyova sestra, která se chce stát také teroristkou
  • +Dayveyova sestra Padraica miluje
  • +Když byl Padraic pryč, stala se přebornicí ve střílení očí krav z velké dálky
-Doma Padraic zjišťuje, že Prcík Tomeš je mrtvý
-Když vidí jen polovičně přemalovaného kocoura, ve vzteku ho zastřelí
-Sváže Dayveya a svého tátu a chce je zastřelit
-V okamžiku, když už se rozhodne střílet někdo zaklepe
-Po otevření dveří poznává skupinu bývalích parťáků
-Ti ho chtějí zastřelit
-On je přemluví, aby ho zastřelili na silnici, kde zabili Prcíka Tomeše
-Náhle se objeví Dayveyova sestra a vystřelí všem třem (kromě Padraica) oči a tím Padraica zachrání
-Padraic poté všechny tři zastřelí
-Dayveya a Padraicova tátu nechá žít
 • *Ti musí rozřezat těla těch tří
-Padraic, protože ho zachránila Dayeyova sestra, začne s ní chodit
-Už si spolu plánují zamilovanou teroristickou budoucnost
-Když Dayeyova sestra zjistí, že Padraic zastřelil jejího kocoura a zastřelí Padraica
-Na konci zjistíme, že Prcík Tomeš je živý a jen se mrouskal
 • *Mrtvý kocour byl někoho jinéhoHlavní postavy:
Davey- Miloslav Tichý
Donny- Miroslav Večerka
Padraic- Michal MaléřNávštěva zubaře

24. května 2018 v 15:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
9.5. 2018
Popis děje
Návštěva Zubaře


Naše paní zubařka, šla do důchodu, takže jsme si museli najít jiného pana zubaře nebo paní zubařku. Našli jsme ve Slaném pana zubaře.
Mámina kamarádka nás odvezla do Slaného, kde jsme chvíli seděly na lavičce, protože jsme přijely o trochu dřív. Pak nadešel čas, abychom se s mámou sebraly k zubaři. Hodně jsme se bály, jaký bude. Vešly jsme do čekárny, kde nám moc milá sestřička dala vyplnit dotazník. Poté, co jsme dotazník vyplnily, nás sestřička zavolala do ordinace, kde byl sympatický zubař. První prohlédl mámu a potom mě. Naštěstí to byla pouze prohlídka, takže se skoro nic nedělo. Domluvili jsme si další termín návštěvy, kde už nám pan zubař začne zuby opravovat.
Při zpáteční cestě autem domů, byla objížďka. Špatně jsme odbočily a díky této chybě jsme objely půl okresu. Domů jsme se vrátily s hodinovým zpožděním.
Neteř Anička

23. května 2018 v 15:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
8.5. 2018
Charakteristika

Neteř Anička

Andulka je moje neteř, která se narodila v roce 2016.
Je to batole, takže je malinká. Je asi 90cm vysoká. Často nosí bodíčka a dupačky. Má sice méně vlásků, ale jsou krásně, světle hnědé. Má velké modré oči, které září, jako drahokamy. Tváře, jako slabikáře. Malinkou pusinku, která se skoro pořád usmívá. Vždycky mě hrozně překvapí, jak má malinkou ručičku a prstíčky.
Anička je strašně hodné dítě. Pořád se směje. Protože je malá, rychle se učí. Je vidět, že je z naší rodiny, protože má moc ráda hudbu a spánek. Vždy když slyší písničku tancuje, tleská a zpívá. Krásně staví kostičky na sebe. Jakmile jsou někde bloky, sešity, papíry, hned si s nimi hraje a úřaduje. Možná bude úřednice po babičce. Když se řekne, že je papání, hned si jde sednout na svoji židličku. Už začíná papat sama, takže máme občas Aničky papání na koberci. Prostě je to moc hodná a hezká holčička.


Setkání Mary Kay

22. května 2018 v 15:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
2.5. 2018
Referát
Setkání Mary Kay

Dnešní odpoledne jsem strávila s mámou v Divadelní kavárně, kde máma prezentovala výrobky Mary Kay.
Mary Kay je kosmetická společnost. Výrobky této společnosti se nabízejí a tím prodávají pouze a výhradně osobním prodejem. Prezentací nás provází kosmetické poradkyně, které nejenom, že na 1. setkání kosmetiku předvedou a zákaznice si všechny výrobky mohou vyzkoušet, ale navíc zákaznice získává ,,servis". ,,Servis" znamená přísun pravidelných informací o novinkách ve společnosti a možnost pravidelné účasti na akcích, kde jsou tyto výrobky prezentovány s možností jejich vyzkoušení.
Mary Kay v roce 1963 založila žena jménem Mary Kay Ash v Americe. Mary Kay Ash tuto společnost založila, až v době kdy šla do důchodu. Chtěla tím podpořit nezávislost žen, aby ženy nemusely být finančně závislé na svých mužích. Věděla, že finanční nezávislost se rovná osobní svobodě. Hlavním cílem nebylo jen získávat peníze, ale v ženě probudit její jedinečnost a důležitost.
V současné době je společnost v České republice 20let a získala ocenění, jako 2. nejlepší kosmetická společnost.
Kosmetickou poradkyní May Kay se může stát úplně každa žena. Není zde žádný limit ať věku, váhy, vzdělání ani barvy pleti. Je zde pouze důležitá radost a nadšení o sebe pečovat a setkávat se s dalšími ženami, dnes i muži.1. Máj

21. května 2018 v 15:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
1.5. 2018
Vypravování
1. Máj

1. máj je lásky čas a navíc pro nás volný den. Zůstali jsme doma všichni tři. Já, máma a táta. Řekli jsme si, že pojedeme na výlet. Nejdříve jsme si udělali svůj oblíbený okruh autem po okolí Kladna. Bylo toho tolik na výběr, že jsme nevěděli, kde se zastavit. Volba nakonec padla na kavárnu Ňam Ňam v Kladně u Amálky. Vybrali jsme si stůl v zadní části, kde je i klavír. Tento stůl jsme zvolili záměrně, protože na stěně byla polička s knihami. Prohlídli jsme si všechny knihy a relaxovali jsme. Objednali jsme si kávu a dortík. V kavárně se mi natolik líbilo, že se chci stát kavárenským povalečem.
Návštěvou kavárny výlet nekončil. Jeli jsme hledat rozkvetlý strom, aby mohl táta políbit mámu. Takže nám máma další rok neuschne.
Jelikož jsme se domů vraceli pozdě objenali jsme si pizzu. A tím jsme příjemně ukončili 1. máj.

Čarodějnice

20. května 2018 v 15:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
30.4. 2018
Líčení

Čarodějnice

V pondělí jsem byla u tety slavit čarodějnice.
Její dům, už rovnou připomíná čarodějnou chýši. Je velmi strašidelný, ponurý a děsivý. Protože je velký má i sklep. Jsou v něm pavouci, pavučiny, strašidelné stíny, vždy se tam bojím.
V podvečer při krvavém západu slunce se šel oheň. Hranoce dřeva byla velká a neforemná, proto oheň nekontrolovaně poskakoval do všech směrů. Celý tento výjev byl, jako rej čarodějnic. Bylo to velmi děsivé.
Šeredná čarodějnice opřená opodál čekala na svůj čas upálení. A ten právě přišel. Vhozena byla do nedočkavých plamenů. Plameny tělo pohltly a začaly ho pomalu, ale jistě ničit. Byl to pro nás výjmečný a zároveň děsivý zážitek.

Divadlo Neúp!ní v Kladně

19. května 2018 v 15:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Divadelní hry
27.4. 2018
Úvaha
Návštěva divadla v Kladně: Neúp!ní

V rámci předplatného jsme s mámou šli na předctavení Neúplní v Kladně.
Představení pojednává o střetu tzv. ,,normálního světa" s lidmi, kteří mají zvláštní potřeby. Poukazuje se na situace s takovými lidmi. V první chvíli je to vtipné, ale kdyby jsme se nad tím zamysleli víc, zjistíme, že je to velmi těžké. Být třeba rodičem takového dítěte musí být těžké, jak fyzicky, tak i psychicky.
Žijeme opravdu plnohodnotnější život než oni? Žijeme smysluplnější život? Máme veselejší život? Na to si musí odpovědět, každý sám. Já sama, už někdy někde byla s lidmi, kteří mají zvláštní potřeby. Zpívám ve sboru se kterým jsem jednou zpívala v chráněném bydlení. Ti lidé jsou strašně moc milí, hodní, citliví, upřímní, protože se neumí přetvařovat. Prostě spousta citů a povah, které některým našim tzv. ,,normálním" lidem chybí.
Překvapilo mě s jakou lehkostí si ze sebe třeba slepí člověk umí udělat srandu. Jsme takoví všichni? Málo kdo si ze sebe umí udělat legraci.


Mimochodem, chci řici, že to představení bylo úžasné. Městské divadlo Kladno je 1. divadlo v Čechách, které tuto hru zincenovalo. Doporučuji zajet se podívat. Je to zamilovaná komedie, ale není to zase až moc velká slaďárna.

Hlavní postavy:
Zach Glorno- Viktor Zavadil
Liah- Barbora Hron Vovsíková
Labyrint- Kvíz

18. května 2018 v 15:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
26. 4. 2018
Popis děje

Kvíz

Vždy jeden čtvrtek v měsíci chodíme s partou kamarádů na kvíz. Kvíz je společenská akce pořádaná Labyrintem. Je to hra, která vyžaduje všeobecnou znalost. Soutěží proti sobě skupiny složené z 2-8 hráčů. Naše skupina se jmenuje ,,Sympaťáci" a kvíz navštěvuje od jeho prvního uvedení. Hraje se pět kol. V každém kole se odpovídá na jedenáct otázek dvou různých témat . Skupina s nejvyšším počtem bodů vítězí.
Na začátku se nám představuje moderátorka, Terka a zatím akci moderovala vždy. Poté se říkají pravidla. Pak se hned přechází na 1. kolo. Po konci kola je 10ti minutová přestávka. Následuje další kolo, které začíná vyhodnocením kola minulého. Takto pokračují další 4 kola. Na závěr se vyhodnotí všechna kola a vyhlásí se vítěz.