Láska?

19. dubna 2018 v 16:06 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
Láska nebo chtíč?
Láska podle Wikipedie: Láska je především akt vůle. Mnoho lidí si ji pletou s počáteční touhou - přitažlivosti emoční i sexuální.Právě proto, že se jedná o silný vztah ke druhému, může být z druhé strany také odmítnuta či zklamána: pak se hovoří o "nešťastné lásce". Mnohé případy nešťastné lásky jsou zaviněny nezralostí jedince a jeho osobnosti.
Toto je láska podle wikipedie. Fakta už víme, ale co prakticky? Milovali jste už někoho?
V našem věku se člověk hodněkrát zamiluje. Občas ten pocit trvá dlouho, občas chvilku. Jenže... Také se někdy stane, že si myslíme, že někoho milujeme, přitom se nám jen líbí vizuálně. Je vám jedno, že se chová jako idiot/blbka. Tomu se říká chtíč. Líbí se vám jen jeho/její vizuální stránka.
Láska je, když milujete jeho/její chování, úplné drobnosti. Smysl pro humor, sečtělost atd.
Bohužel... Občas se musíme podívat na lásku i rozumem. Vím, když jsme zamilovaní je to velmi těžké být rozumný. Musíme si i přes to říci, zda nám chození s tou osobou neublíží. V jakémkoli smyslu.
Při otázce zda jde v lásce jen o city, většina odpoví ano. Ale všichni moc dobře víme, že jde i o vzhled. Vypadá to, že si teď protiřečím, ale ne. Protože je to hodně o citech, ale i dost o vzhledu. Všichni určitě znáte ten pocit, když vás někdo upoutá tzv. na první pohled, ale při bližším setkání zjistíte, že jste každý jiný. A naopak. Určitě znáte někoho, kdo vás na první pohled nijak moc neupoutal, ale po bližším setkání je vám sympatický a tím se vám začne líbit i fyzicky.
V současné době je i láska přes internet. Je to vaše věc, jestli jste s někým chodili nebo chodíte přes internet. Já na to mám názor negativní. Protože když někoho milujete, chcete být pořád spolu, chcete dotyky, prostě přítomnost toho druhého. Internet je úžasný, když je jeden z vás na nějkém výletě nebo se domlouváte na něčem, ale rozhodně nevykompenzuje tu přítomnost.
Jaký názor na to máte vy? Napište mi to do komentářů. Budu ráda za váš názor i přes to, že bude jiný než ten můj.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Ta z hezkým jménem Ta z hezkým jménem | 19. dubna 2018 v 18:47 | Reagovat

Máš pravdu! A to jako vážně, hlavně to máš pěkně napsané 😘

2 nenormalniluca nenormalniluca | 19. dubna 2018 v 18:53 | Reagovat

[1]:
Děkuju moc <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama