Duben 2018

13 Reasons Why

26. dubna 2018 v 15:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Seriály
13RW
,,Hey, it´s Hannah. Hannah Baker..."
Seriál je natočen podle stejnojmenné knihy. V čechách vyšlo poslední vydání 2009. Až po vydání seriálu (2017) vyšla nová kniha (v čechách).
Tento seriál byl 1., který jsem kdy viděla. Teda... pokud nepočítám ˝The Simpson˝ nebo ˝Friends˝.
V seriálu se jedná o Hannah Baker, která spáchala sebevraždu. Před svojí smrtí nahrála 13 kazet. Na každé kazetě popisuje, co se stalo, že udělala něco takového, jako je sebevražda. Na každé kazetě je jeden důvod proč... Proto 13 Reasons Why neboli 13 důvodů proč.
Já osobně jsem dost často u tohoto seriálu brečela. Také je proč. Vidíte její kamarády, spolužáky, učitele i rodiče, jak se vypořádávájí s její smrtí.
Jestli si myslíte, že je to jen o té smrti, mýlíte se. Má to zajímavý příběh.
Hlavní postavou je Clay Jason, který zrovna dostal kazety. Snaží se hledat pravdu i přes to, že není hezká.

Hlavní postavy:
Hannah Baker (Katherine Langford)
Clay Jansen (Dylan Minnette)

(Tyto postavy jsou nejhlavnější. Hlavních postav je tam hodně a nechci vám je vyspoilerovat. Budu to tak dělat u každé recenze.)


Láska?

19. dubna 2018 v 16:06 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
Láska nebo chtíč?
Láska podle Wikipedie: Láska je především akt vůle. Mnoho lidí si ji pletou s počáteční touhou - přitažlivosti emoční i sexuální.Právě proto, že se jedná o silný vztah ke druhému, může být z druhé strany také odmítnuta či zklamána: pak se hovoří o "nešťastné lásce". Mnohé případy nešťastné lásky jsou zaviněny nezralostí jedince a jeho osobnosti.
Toto je láska podle wikipedie. Fakta už víme, ale co prakticky? Milovali jste už někoho?
V našem věku se člověk hodněkrát zamiluje. Občas ten pocit trvá dlouho, občas chvilku. Jenže... Také se někdy stane, že si myslíme, že někoho milujeme, přitom se nám jen líbí vizuálně. Je vám jedno, že se chová jako idiot/blbka. Tomu se říká chtíč. Líbí se vám jen jeho/její vizuální stránka.
Láska je, když milujete jeho/její chování, úplné drobnosti. Smysl pro humor, sečtělost atd.
Bohužel... Občas se musíme podívat na lásku i rozumem. Vím, když jsme zamilovaní je to velmi těžké být rozumný. Musíme si i přes to říci, zda nám chození s tou osobou neublíží. V jakémkoli smyslu.
Při otázce zda jde v lásce jen o city, většina odpoví ano. Ale všichni moc dobře víme, že jde i o vzhled. Vypadá to, že si teď protiřečím, ale ne. Protože je to hodně o citech, ale i dost o vzhledu. Všichni určitě znáte ten pocit, když vás někdo upoutá tzv. na první pohled, ale při bližším setkání zjistíte, že jste každý jiný. A naopak. Určitě znáte někoho, kdo vás na první pohled nijak moc neupoutal, ale po bližším setkání je vám sympatický a tím se vám začne líbit i fyzicky.
V současné době je i láska přes internet. Je to vaše věc, jestli jste s někým chodili nebo chodíte přes internet. Já na to mám názor negativní. Protože když někoho milujete, chcete být pořád spolu, chcete dotyky, prostě přítomnost toho druhého. Internet je úžasný, když je jeden z vás na nějkém výletě nebo se domlouváte na něčem, ale rozhodně nevykompenzuje tu přítomnost.
Jaký názor na to máte vy? Napište mi to do komentářů. Budu ráda za váš názor i přes to, že bude jiný než ten můj.


Když zavřu oči

18. dubna 2018 v 20:19 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
Co vidíte, když zavřete oči? Někdo něco hezkého, někdo něco smutného, co mu teď leží v hlavě. Každý to máme jinak. Mnohokrát jsem četla na FB a IG ,,Mnoho lidí si před spánkem vytváří příběhy/situace, které chtějí, aby se staly.˝ Musím se přiznat, že to také občas dělám.
Stalo se vám, už někdy. že se vám něco zdálo a podobně se to stalo i v realitě? Mně ano. Na jednu stranu to není moc příjemné na druhou stranu ano, přeci jenom stalo se vám tom o čem jste snili...
Někde jsem četla, že věci o kterých se nám zdá, tak po nich v hloubi duše toužíme. V některých snech by to tak i mohlo být, ale asi všichni si vzpomeneme, alespoň na jeden sen, který víme jistě, že nechceme. Například noční můry, které mám já osobně dost často. Nebo, také takové ty retardované sny, snad mě všichni chápete, protože mě nenapadá, jak to popsat. Omlouvám se.
To bude asi vše.

Ještě bych chtěla napsat jednu věc. Každý čtvrtek vyjde článek, ale občas vyjde nějaký článek i jiný den, protože je třeba krátký, jako tento. Ale ve čtvrtek vyjde vždy+ někdy nějaký jiný v jiný den. Snad mě chápete.


The end of the f***ing world

14. dubna 2018 v 18:44 | (Ne)Oblíbená holka |  Seriály
Jde o dva teenagery, kteří jsou oba v něčem divní. Oba žijí pro ně v nedobrých rodinách, tak utečou.
Víc vám o tom asi napsat nemůžu. Protože vyšla zatím jen 1.série, má 8 dílů po 20ti minutách. I přes to, že je ten seriál tak krátký, je úžasný. Doporučuji se na něj podívat.

Hlavní postavy:
James (Alex Lawther)
Allysa (Jessica Barden)

Líbím se mu?

12. dubna 2018 v 15:00 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
,,Líbím se mu/jí?˝
Tuto otázku si klade asi každý puberťák. Snažíme se oblékat, abychom se mu/jí líbili. Občas to vyjde, občas ne. Takový je život.
Tohle by byl krátký, článek, kdyby, to bylo takhle snadné. Ale není...
Spousta puberťáku se chová, tak aby svojí vysněnou polovičku oslnili. Jenže, proč se chovat, tak jak to opravdu necítíme?
Vezmeme si, že by nám to vyšlo a vaše vysněná polovička, by s vámi chtěla chodit. Třeba by to trvalo několik měsíců. Vydržíte celý život být jiní než doopravdy jste?
Teď si vezmeme, že jste ji neoslnili. Třeba by jste se jí líbili, tací jací jste... Proč to alespoň nezkusit? Myslim, že to za to stojí.
Hlavně se za sebe nestyďte. Nikdo v našem věku se sám sobě dostatečně nelíbí... Pokud se vám někdo posmívá, jen se mu na vás něco líbí, ale nechce si to přiznat. Nebo mu na vás opravdu něco vadí. I přes to všechno, ale buďte tací, jací jste. Stejně nikdy nebudete vyhovovat všem. Ano, napsala jsem NIKDY. Nikdo není dokonalý, aby nikomu nevadil. I kdyby vás někdo takový napadl, není to tak.

Nepřetvařujte se a buďte tací, jací jste.

Nové já

11. dubna 2018 v 21:32 | (Ne)Oblíbená holka |  Milý deníčku...
Ahoj všichni,
tento blog je o holce, která nedokázala být sama. Jenže jednou ji něco změnilo. Puberta... Ano, jsem to já. Jde o takový ten pocit samoty i přes to, že sami nejste. Vlastně ani nevíte, co chete. Jste náladoví, svým způsobem k nesnesení. Tento blog bude něco, jako můj deníček.
Vím, že nejsem sama, kdo to takhle cítí a mnoho holek i kluků takovým obdobím prochází. Třeba to někomu pomůže... Zjistí, že v tom není sám.
Každopádně budou zde i recenze na knihy, filmy a seriály různých žánrů.
Budu se snažit vydávat každý čtvrtek v 15:00.
Snad se bude líbit.